1.02.2018

Maria Skłodowska-Curie Fellowship dla dr. Jakuba Szewczyka!

Komisja Europejska ogłosiła 29 stycznia br. wyniki konkursu Marii Skłodowskiej-Curie na granty indywidualne dla naukowców – MSCA Individual Fellowships (H2020-MSCA-IF-2017). Jednym z laureatów jest dr Jakub Szewczyk z Laboratorium Langusta, który 2 lata spędzi na Urbana-Champaign (University of Illinois), a następnie rok na Donders Institute w Nijmegen. Nasz stypendysta będzie realizować projekt dotyczący trenowania modeli językowych w rekurencyjnych sieciach neuronowych. Następnie, aby lepiej zrozumieć procesy przetwarzania zdań, zestawi przewidywania modeli z wynikami badań ERP, MEG i eyetrackingowych. Gratulujemy!

14.01.2018

Publikacja

Kolejna publikacja, w której współautorem jest członek Laboratorium Langusta – tym razem dr Jakub Szewczyk! Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o braku pozytywnego wpływu gier komputerowych na zdolność czytania u dzieci z dysleksją. Tekst polecamy w szczególności z uwagi na fakt, że przeczy wcześniejszym doniesieniom na ten temat.

Kliknij tutaj, aby przeczytać pełen artykuł.

Poszukujemy współpracowników!

Poszukujemy studentów, którzy chcieliby zaangażować się w nasze projekty naukowe na zasadzie wolontariatu, lub praktyk. Umożliwiamy również realizację kursu „Elementy prowadzenia badań naukowych w psychologii” w naszym laboratorium. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: langusta.lab@gmail.com

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankiecie naszych kolegów z Uniwersytetów Cambridge i Radboud Nijmegen dotyczącej wpływu wielojęzyczności na procesy poznawcze. Poszukiwane są osoby jedno – i wielojęzyczne żyjące na emigracji lub w kraju pochodzenia.

Kliknij tutaj

Tym razem dr Marta Marecka opowiada o języku w Polskim Radiu.

Zapraszamy do posłuchania audycji:

Kliknij tutaj

01.09.2017

O badaniach dr Marty Mareckiej z LangUsty piszą na Nauka w Polsce, zapraszamy do czytania!

„Skąd biorą się zdolności językowe? Co się dzieje w naszym umyśle, kiedy pierwszy raz słyszymy słowo w obcym języku? Dlaczego jednym ludziom nauka języka przychodzi łatwo, a dla innych to droga przez mękę? Odpowiedzi na te pytania poszukuje dr Marta Marecka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.”

Przeczytaj artykuł